Команда співробітників Миколаївського обласного краєзнавчого музею під керівництвом Світлани Романенко стала переможцем конкурсу «Креативний туризм та інноваційний продукт на основі спадщини». Конкурс організувала ГО «Фонд розвитку Миколаєва», це  грузино-україно-болгарський проєкт «Туризм, спадщина і творчість», який в Україні реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Georgian Arts and Culture Centre, Tbilisi (GE) за кошти Європейського Союзу.

Переможці отримали сертифікат на 1200 євро. За ці кошти музеєм буде реалізовано проєкт «Невідома таврійка», ціль якого через сувенірну продукцію познайомити гостей міста з традиціями таврійського розпису, сприяти його збереженню та поширенню.

Таврійський розпис виконувався на стінах хати в декількох районах області. Він виконувався на стінах хати в Очаківському, Вознесенському, Миколаївському р-нах, на Кінбурнській косі, взагалі там, де стіни хати мазалися глиною й білилися. У середині ХХ ст. зі зміною будівельних матеріалів та технологій  розпис  був майже знищений, частково трансформувавшись у  різьблення візерунків по сирій штукатурці. Таврійський розпис виконували жінки-мазальниці, які наносили стилізовані зображення на стіну. Вважалося, що таким чином вони проводять своєрідний магічний ритуал, спрямований на покращення добробуту мешканців оселі.

Першою на особливості південного розпису звернула увагу журналіст, член Спілки майстрів народного мистецтва України Є.Бондаренко та відобразила у своїх картинах. У фондах Миколаївського обласного краєзнавчого музею зберігається   більше 30  картин майстрині. Вони є абеткою таврійського розпису.

Для проведення промоакції у музеї буде:

- створена виставка робіт Є. Бондаренко.

- виготовлена рекламна продукція: еко-сумки, футболки, хустки, бейсболки, подушки, на яких будуть надруковані принти з зображеннями картин Є.Бондаренко.

- виданий буклет з художньо-етнографічним описом розпису.

Впровадження розпису, зафіксованого Є.Бондаренко, в одяг та інтер’єр, є новим напрямком у розвитку цього виду декоративно-ужиткового мистецтва.

b_150_100_16777215_00_images_1002.jpg