До 25-ї річниці Незалежності України в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї створено реліквійно-документальну виставку «Предтечі вольності святої».

Виставка вперше дає ретроспективу розвитку української національної ідеї від «святого національного прапора» - Т.Шевченка, через Аркасівську «Просвіту», Українську національно демократичну революцію і визвольні змагання 1917-1920 років, героїчну боротьбу національно свідомих українців в роки Другої світової війни і повоєнний час до будівництва громадянського суспільства сьогодні.

На виставці представлені цікаві експонати, які раніше не експонувалися: книги з бібліотеки першого українського президента М.С.Грушевського, пам’ятні медалі на честь Т.Шевченка випуску початку ХХ століття, особисті речі учасників  боротьби ОУН-УПА в роки Другої світової війни,  матеріали  учасників дисидентського руху 60-70-х років ХХ століття.

Окремим розділом висвітлюється національно-культурне життя Миколаївщини  в кінці ХХ – початку ХХІ століття.

b_150_100_16777215_00_images_collection_05.jpg