21 грудня 2016 року у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї  відбулась  урочиста передача експонатів для виставки «Предтечи Вольності Святої», створеної з нагоди 25-річчя Незалежності України.

Серед  експонатів, передачу яких ініціювали члени Миколаївського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта», представлено легендарне полотнище національного прапору України, що було підняте однодумцями-патріотами на щоглі рудовоза, який виводився із сухого доку заводу «Океан» 7 квітня 1991 року. Впродовж  року цей прапор був присутній на судні під час гарантійних випробувань;  у 2013-2014 рр. – на Майдані у Києві під час Революції гідності.

Прапор передав до музею член товариства «Просвіта» Кривоус Тарас Григорович – інженер, підприємець,  волонтер, нагороджений медаллю «День Незалежності України» (2016р.), який у 1991 році працював майстром на заводі «Океан», а згодом був учасником подій на Майдані.

Ігор Богданович Марцинковський, голова Миколаївського об’єднання «Просвіта»,  передав до музею прапор і монету, приурочені  до 140-річчя організації, марку -  до 150-річчя народження     М. Аркаса, колекцію документів, фотографій, плакатів, книжок, зразків «самвидаву», що відтворюють історію відродженого товариства, заснованого М.М.Аркасом.

b_150_100_16777215_00_images_DSC_8491.JPG