30 червня 2021 року в музеї суднобудування і флоту відкрилась виставка  «Золотий шлях довжиною у 200 років»,  яка  присвячена 200-річчю заснування Миколаївської морської астрономічної обсерваторії, однієї з найстаріших у Східній Європі.

Миколаївську обсерваторію створено у 1821 р. за ініціативою Головного командира  Чорноморського флоту віце – адмірала О.С. Грейга з метою забезпечення  флоту точним часом, картами і навчанням морських офіцерів астрономічним методам орієнтування. Перші астрономічні спостереження обсерваторією були  проведені  у 1827 р.,  і до 1912 року вона відносилась до Морського відомства. За цей час було багато зроблено  для розбудови Чорноморського флоту, підготовки кадрового складу моряків. Першим директором обсерваторії став К.Х. Кнорре, який віддав цій посаді 50 років життя.

Миколаївська морська обсерваторія стала найбільшою в ті часи обсерваторією у Російській імперії. Вона зробила вагомий внесок у розвиток астрономічної науки й практики і стала астрономічною базою для Чорноморського флоту. Участь у різноманітних геодезичних  і гідрографічних знахідках на Чорному морі, спостереження за магнітною стрілкою, метеорологічні спостереження  високої точності доповнили діяльність обсерваторії як наукової установи.

В експозиції виставки представлені експонати з фондів музею суднобудування і флоту, обласного краєзнавчого музею і науково – дослідного інституту «Миколаївська астрономічна обсерваторія».

b_150_100_16777215_00_images_IMG_8804.JPG  b_150_100_16777215_00_images_IMG_8805.JPG