55261, Перовмайський р-н, с.Кримка

Квитки:

Безкоштовні.

Екскурсійне обслуговування:

Для дітей — 5 грн., для дорослих — 10 грн.

b_400_0_16777215_00_images_Iskra_1.jpg

Музей «Партизанська іскра» було створено в 1965 році учасником молодіжної підпільної організації І.П. Герасименком. У 1985 році було проведено реконструкцію музею за проектом випускників Київського художнього інституту на чолі із О.К. Стукаловим. Саме тоді було добудовано великий експозиційний зал, встановлено бронзовий пам’ятник героям-підпільникам на тлі гранітних пілонів, відреставровано стелу біля братської могили та насаджено молодий парк. В 1991 р. оновлений музей відкрився для відвідувачів. Музейна експозиція розміщена в двох залах, що містять біографічну інформацію про членів молодіжної підпільної організації, їхні особисті речі, карти-схеми з позначенням місць, де діяли підпільні групи сіл Первомайського району. Також в експозиції представлені – портрети патріотів, особисті щоденники, атестати, одяг та інші речі іскрівців. Документи, фотокопії листівок, зброя, нагороди розкривають діяльність підпільної організації «Партизанська іскра». Музейний фонд складає більше трьох тисяч експонатів. Щорічно музей приймає понад 10 000 відвідувачів, для яких проводиться понад 100 екскурсій та значна кількість різноманітних масових заходів.