55220, м.Первомайськ, вул.Дзержинського,10

(0261) 4-22-72

Пн.-Сб: 08.30-17.00 Нд: вихідний

Квитки:

Для дітей — 1 грн., для дорослих — 2 грн.

Екскурсійне обслуговування:

Для дітей — 5 грн., для дорослих — 10 грн

b_500_0_16777215_00_images_Pervamaisk_Pervo.JPG

Перший Первомайський краєзнавчий музей відкрили 18   грудня 1927 р. Ініціатором його створення та  першим директором став П.В. Харлампович. Заклад   розташовувався у великій двоповерховій будівлі   близько до центру міста. Основу музейної колекції склали матеріали, зібрані під час археологічних експедицій 1927-1932 рр. На початку Другої світової війни в музеї зберігалось більше 20-ти тисяч предметів.   На жаль у період нацистської окупації колекція була втрачена. Тому протягом тривалого часу у місті не було музею. Лише восени 1972 р. за ініціативи групи ентузіастів - краєзнавців під керівництвом Р.В. Кb_300_0_16777215_00_images_Pervamaisk_4.jpgучерявого в невеличкому будиночку в центрі міста було відкрито краєзнавчий музей, що працював на громадських засадах. Експозиція розміщувалася в трьох невеличких кімнатах. Музей став дуже популярним серед жителів міста, його фонди  швидко поповнювались, тому виникла потреба   збільшити площу експозиції. В 1976 р. рішенням міськради   було виділено нове приміщення у будівлі по вул. Дзержинського, в якому музей функціонує зараз. У червні 1985 р. оновлений краєзнавчий музей було відкрито для відвідувачів. Уже із січня 1986 р. Первомайський краєзнавчий музей  включено до списку державних музеїв, він став філією Миколаївського обласного краєзнавчого музею на правах відділу.

b_300_0_16777215_00_images_Pervamaisk_1.jpg

Постійна експозиція знайомить відвідувачів з природними багатствами   Первомайщини та історією краю. Особливий інтерес у відвідувачів викликає реконструкція інтер’єру селянської хати кінця 19 - початку 20 століття. Також дуже цікавою є постійно діюча виставка голограм, де можна побачити найцікавіші предмети із колекцій Державного музею історичних коштовностей та музею – заповідника «Херсонес».

У музеї діє три виставкові зали, в яких експонуються роботи художників та майстрів декоративно – ужиткового мистецтва. Також у цих залах     проводяться тематичні виставки із фондів музею, що дає можливість  відвідувачам краще ознайомитись із тими предметами, що не виставлені в постійній експозиції.

На прохання вчителів та жителів міста працівниками музею розроблено пішохідні та автобусні екскурсії «Історичні пам’ятки Первомайська», «Місцями бойової слави Первомайська», «Подорож Національним парком «Бузький Гард».

b_300_0_16777215_00_images_Pervamaisk_2.jpg

Первомайський краєзнавчий музей протягом багатьох років співпрацює із   позашкільними творчими навчальними закладами, загальноосвітніми школами, творчими людьми з метою проведення спільних просвітницьких заходів, творчих проектів, виставок та поповнення фондів.

Первомайський краєзнавчий музей чекає на вас за адресою: м. Первомайськ Миколаївської обл., вул. Дзержинського 10, щодня з 8.30 до 17.00, вихідний – неділя, останній день місяця – санітарний. Телефони для довідок: 0(5161)4-22-72 та 0668065524.