До Дня Миколаївської області в нашому музеї створено виставку «Вишивка – цінність крізь століття».
Народна вишивка – це труд і талант багатьох поколінь. Її коріння своїм походженням та традиціями сягають у глибину віків. Це доводять численні археологічні розкопки і свідчення багатьох літописців та мандрівників. Найстаріші зразки вишивки в Україні, знайдені біля села Ковалівка Миколаївської області, датуються І ст. н.е. та зберігаються у Києві в музеї історичних коштовностей. Вишивкою золотою ниткою в техніці «прикріп» був прикрашений одяг сарматської жриці.
Виставка «Вишивка – цінність крізь століття» створена на основі колекції Миколаївського обласного краєзнавчого музею, яка нараховує близько 500 рушників, 200 сорочок, скатертини, постільну білизну, килими, картини тощо. І зібрання постійно поповнюється. Експонуючи зразки вишивки, ми намагаємось довести значущість збереження навіть невеличких клаптиків тканини, оздоблених орнаментами.
Запрошуємо до перегляду виставки усіх поцінювачів української культури. Відвідавши експозицію, ви дізнаєтесь, як формувалась вишивка Миколаївщини, які особливості вона має, побачите зразки вишивки кінця ХІХ - початку ХХ ст.
Цініть та бережіть нашу культуру!
Виставка розташована у холі музею. Вхід вільний.
b_150_100_16777215_00_images_000818.png